Skip to main content

MARKNETO Scousers

Amatorska drużyna piłkarska

Występująca w rozgrywkach Katowickiej Ligi Szóstek, stworzona w 2018 roku przez grupę przyjaciół, chcących sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie nie tylko na osiedlowym orliku. Pierwszy sezon istnienia drużyny to przede wszystkim zgrywanie się w warunkach meczowych, jeszcze lepsze poznawanie siebie i swoich umiejętności a na końcu awans do wyższej klasy rozgrywkowej, ponosząc tylko jedną porażkę.

Kolejne lata funkcjonowania to typowe perypetie trapiące młode drużyny piłkarskie, wahania formy , zwycięstwa i porażki a także bronienie się przed spadkiem.Wszystko po to by z czasem osiągnąć stabilizację i bezpiecznie “zadomowić się” na jakiś czas w konkretnej klasie rozgrywkowej. Na owy czas była to 2 liga.

Czas pandemii to dla nas przede wszystkim przerwy w rozgrywkach i narastająca niepewność kiedy liga ruszy. Nie ma jednak tego złego co by na dobre nie wyszło ponieważ finalnie sezon 2020/2021 nasz tam kończy w górnej połówce tabeli sprawiając wszystkim niemałą niespodziankę.

Sezon 2021/2022 to przede wszystkim proces tworzenia drugiej drużyny której celem było stworzenie jak najlepszej ścieżki rozwoju dla graczy a także powołanie do życia naszych mediów społecznościowych które jak na szczebel amatorski zdecydowanie wybijały się i nadal wybijają na “szóstkowej” mapie Polski. Warto wspomnieć że w owym sezonie obydwa nasze składy plasują się górnych połówkach tabel swoich lig co skutkuje podwójnym awansem do wyższych klas rozgrywkowych. Tak zwana “druga drużyna” awansowała tym samym na zaplecze Ekstraligi , natomiast pierwsza drużyna do samej “Ekstraligi”.

Sezon 2022/2023 to przede wszystkim sezon ciężkich i bolesnych doświadczeń jednak pokazujących że ciężka praca popłaca. Pierwsza runda to najgorszy okres w dziejach Scousers. Sześć punktów zdobytych przez nas w 22 spotkaniach obu klas to wynik dramatyczny po którym wielu by się poddało i zakończyło projekt. Ale nie My… .Runda rewanżowa okazuje się przełomowa dla naszych zawodników i całego sztabu prowadzącego a pojęcie “Rycerze Wiosny” zdecydowanie do nas pasuje. Kilkanaście zdobytych punktów w każdej z lig , udane rewanże na drużynach które wysoko pokonywały nas pół roku wcześniej spowodowało że jeśli chodzi o Ekstraligę to byliśmy o włos od wyjścia ze strefy spadkowej. Los chciał że na nowy sezon kilka drużyn nie zgłasza chęci przystąpienia do rozgrywek , a z racji tego że byliśmy pierwszymi do pozostania w takich przypadkach to… pozostajemy w swoich ligach ! Ale najlepsze miało dopiero nadejść… w Pucharze Katowic.

W czerwcowy weekend na Katowickich boiskach zaczynamy tworzyć najlepszy czas w historii istnienia Scousers. Cały turniej bez porażki , pozostawienie w pokonanym polu praktycznie każdego kto był naszym rywalem po to by w finale rozbić Mistrza Katowic a później jak się później okazało jednocześnie Mistrza Polski i uczestnika szóstkowej “Ligi Mistrzów” ,powoduje że pokrywamy się złotem wygrywając turniej o Puchar Katowic i zdobywamy przepustkę na Puchar Polski w Warszawie.
Marzenia o tym turnieju nie byłyby możliwe do zrealizowania gdyby nie firma MARKNETO która została wtedy partnerem wyjazdu za co serdecznie dziękujemy. Nasz pierwszy turniej ogólnopolski kończymy wyjściem z grupy i finalnie porażką w ⅛ finału po emocjonującym konkursie rzutów karnych. Wraz z końcem tamtego turnieju Scousers oraz MARKNETO stały się jednością ostatecznie tworząc MARKNETO Scousers FC czyli szyld pod którym dążymy do sukcesów w świecie piłki sześcioosobowej po dziś dzień…